Site icon TINAHA.PL

Hydrodermabrazja – czym różni się od mikrodermabrazji?

Mikrodermabrazja jest starszym zabiegiem hydrodermabrazji, jednak oba pozwalają osiągnąć dość podobne rezultaty. Te dwa pojęcia są bardzo często mylone, tymczasem są to dwa, różniące się od siebie zabiegi. W artykule wyjaśniamy różnice między tymi dwoma procesami oraz doradzamy, w jakich sytuacjach lepszym rozwiązaniem będzie hydrodermabrazja.

Czym jest zabieg hydrodermabrazji?

Hydrodermabrazja, np. w Klinice Miracki Warszawa (mikrodermabrazja wodna)  jest zabiegiem przeznaczonym dla każdego typu skóry, również dla cery naczynkowej. Jest to zabieg, który pozwala jednocześnie oczyścić, nawilżyć, a także i odmłodzić skórę twarzy. Wskazania do przeprowadzenia hydrodermabrazji to przede wszystkim:

Zabieg hydrodermabrazji rozpoczyna się od dokładnego oczyszczenia skóry, a następnie złuszczenia wierzchniej warstwy naskórka. Za pomocą specjalnego aparatu przeprowadza się peeling chemiczny, a w następnej kolejności aplikuje się na skórę serum lecznicze. Jest to produkt, którego skład dobiera się indywidualnie do każdego pacjenta, aby móc odpowiedzieć na potrzeby jego skóry. Zabieg ten nie wiąże się z dyskomfortem ani bólem, nie wymaga także specjalnego okresu rekonwalescencji. Różnicę w poprawie wyglądu skóry można zauważyć już po pierwszym zabiegu, który trwa około 60 minut.

Czym jest zabieg mikrodermabrazji?

Wskazania do mikrodermabrazji to z kolei:

Zabieg mikrodermabrazji również może zostać wykonany w celu zredukowania niedoskonałości, jak i profilaktycznie, aby zapobiegać rogowaceniu i gromadzeniu się martwych komórek naskórka. Rekonwalescencja po tym zabiegu jest nieco bardziej wymagająca niż w przypadku hydrodermabrazji – zabieg ten wiąże się z nieco większą inwazyjnością. Należy więc unikać ekspozycji na słońcu, a także gorących kąpieli. Podstawową różnicą pomiędzy tymi dwoma zabiegami jest sposób złuszczania naskórka. Podczas mikrodermabrazji, naskórek zostaje złuszczony przy pomocy specjalnych głowic, z kolei podczas hydradermabrazji – poprzez aplikację substancji aktywnych oraz odessanie złuszczonego naskórka do specjalnego pojemnika. 

Hydrodermabrazja a mikrodermabrazja – który zabieg wybrać?

Niestety nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Zarówno hydrodermabrazja, jak i mikrodermabrazja – posiada swoje mocne strony. Ten pierwszy zabieg z pewnością sprawdzi się lepiej w przypadku wrażliwej, a nawet i naczynkowej skóry – jest to metoda delikatniejsza. Jeśli jednak nie wiemy, co sprawdzi się w naszym przypadku najlepiej, optymalnym rozwiązaniem będzie zasięgnięcie porady u lekarza bądź kosmetologa. Oceni on stan skóry oraz problemów, a także sam dojdzie do wniosku, która metoda pozwoli osiągnąć lepsze rezultaty i która z nich będzie bezpieczniejsza – jest to równie ważna kwestia. Każdy z nas ma inną skórę i wymaga indywidualnego, specjalistycznego podejścia. Jeśli jednak chcesz zdecydować się na hydrodermabrazję, skontaktuj się ze specjalistami z Kliniki Miracki Warszawa oraz umów się na wizytę, która pozwoli ocenić stan Twojej skóry.

*artykuł sponsorowany

XOXO